Home Archiwum aktualności Wegetarianie na imprezie.

Wegetarianie na imprezie.

Email Drukuj

Witamy.

Częstym problemem przy organizacji chrzcin, wesel czy imprez firmowych są dania bez mięsne. Często obecność wegana czy wegetarianka jest kłopotliwa dla osób organizujących taką imprezę, ponieważ jest problem z menu dla takiej osoby.

W rzeczywistości z reguły problem jest dość fikcyjny ponieważ jest wiele dań które nadają się do jedzenia dla osoby która właśnie mięsa nie jada.

Każdy rodzaj ryb czy serów może zostać zaproponowany wegetarianom. Samych sałatek jest masa. Na gorąco można zaproponować oczywiście gotowane warzywa ale jeżeli chcemy zrobić przyjemność osobie nie jedzącej mięsa proponujemy na przykład warzywa w cieście naleśnikowym lub tradycyjnej panierce takiej jak do kotletów schabowych. Pięknie uzupełnia ją smakowo sos czosnkowy lub majonezowy albo nawet chiński sos słodko kwaśny z majonezem. Danie takie można podać z ziemniakami na przykład opiekanymi lub bitymi surówką, mizerią i pomidor. W bardziej eleganckiej wersji może zostać podane z grillowanym pomidorem i nutką czosnku i bazylii. Takim daniem nie wzgardził by nie jeden mięsożerca. Nie nadaje się ono natomiast dla osób na diecie wegańskiej ze względu na zawartość jaj kurzych.