Home Artykuły Chrzciny Legionowo, Jabłonna i okolice

 

Wesele

`   Wesele Legionowo Witamy w Polnej Różysali weselnej...

 

Komunie 2017

Serdecznie zapraszamy Wszystkich którzy szukają dobrego l...

 

Chrzciny

 Chrzciny pod Legionowem Łajski ulica Polna 11.   "C...

 

Catering

Catering.Z przyjemnością podejmiemy się organizacji imp...

Chrzciny Legionowo, Jabłonna i okolice

Email Drukuj

Witamy w Polnej Róży sali weselnej w  Łajskach pod Legionowem.

Mieścimy się na ulicy Polnej 11 100 metrów od skrętu z Nowodworskiej.

Nasz numer telefonu 608-134-259

Strona główna www.polnaroza.pl

 

 

 

Chrzciny w okolicach Legionowa to wydarzenie, które w idealnym stylu uświetni Polna Róża. Nasza Sala weselna upodobała sobie obok wesel właśnie chrzciny jako imprezę sztandarową, stąd olbrzymi nacisk na jakość i niska cena. Bardzo lubimy chrzciny ze względu na ich charakter. Jest to spokojna, aczkolwiek radosna impreza przepełniona ciepłem i serdecznością. Charakter chrzcin wynika z faktu, że na imprezę z reguły zaproszeni zostają najbliżsi przyjaciele oraz rodzina. Tak, jak dla rodziców chrzestnych wielkim zaszczytem i wyróżnieniem jest fakt podawania do chrztu, tak, dla lokalu który ma uświetnić i sprostać takiej uroczystości powinien być to zaszczyt i wyróżnienie. Sala weselna Polna Róża rozumie, że zlecenie organizacji takiej uroczystości jest wielkim wyróżnieniem, dlatego staramy się odwdzięczyć naszym podejściem nie kierując się względami wyłącznie ekonomicznymi. Chrzciny to kilka aspektów. Te na które mamy wpływ to komfort gości, jakość obsługi i jedzenia oraz dekoracje. Dekoracja wpływa w mniejszym stopniu, ale jednak wpływa.

Sala

Nasza sala jest duża, wręcz bardzo duża. Na imprezach mieści się tutaj około 180 osób, na weselach 160, ze względu na inne ustawienie sali. Więc na chrzciny salę trzeba jakoś zmniejszyć. Robimy to w ten sposób, że zestawiamy stoły na środku sali w jeden rząd. Rząd szeroki, ponieważ powstaje z zestawienia dwóch stołów ma szerokość 160 centymetrów. Sala jest idealnie zapełniona nawet przy dwudziestu osobach. Ale teoretycznie powstaje problem zapełnienia stołów. Rozwiązujemy go w ten sposób, że przystawki są serwowane na dużych półmiskach z ładnymi dekoracjami, co pięknie zapełnia pustkę. Staramy się dawać jedzenia na tyle dużo, żeby go zostało i było czym poczęstować gości.

Rozrywka dla dzieci

Ponieważ chrzciny to pierwsza impreza w życiu dziecka, dla rodziców jest często stresem. Jednak staramy się zawsze, żeby powyższy stres minimalizować. Chrzciny to impreza na której zwykle przebywają dzieci, w różnym wieku. Pozostawianie ich bez zajęcia to narażenie nas na zniszczenia a ich na niebezpieczeństwo. Ponieważ dzieci będące bez zajęcia to dzieci, które tego zajęcia szukają, staramy się zapewnić im godziwą rozrywkę. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie DJ'a, który poprowadzi zabawę dla najmłodszych. Zorganizuje on zabawy i konkursy, zajmie wszystkich od rodziców do dzieci. Jednak, jeżeli budżet jest okrojony lub propozycja zbyt niekonwencjonalna proponujemy po prostu balony. Dostają je Państwo od nas w prezencie. Są to balony w kolorze niebieskim lub różowym, ewentualne białym. Oczywiście zależy to od tego, czy dziecko jest chłopczykiem czy dziewczynką. Dzieci świetnie zajmują się balonami na długie godziny i poświęcają się swojej ulubionej rozrywce. Rodzice mogą w spokoju oddać się wtedy dyskusjom i wspomnieniom.

Rozrywka dla dorosłych

Jeżeli goście mają takie życzenie to zawsze istnieje możliwość przyniesienia we własnym zakresie muzyki, w postaci radia lub wierzy. W odróżnieniu od komunii, chrzciny często są imprezą, na której występuje alkohol. Nie zabraniamy absolutnie wnoszenia alkoholu, chrzciny mają być imprezą wesołą. Oczywiście również do tego nie namawiamy. Po prostu zostawiamy wolną rękę w tym wypadku. Muzyka na chrzcinachto kwestia wyboru organizatorów jednak przypominamy, że absolutnie mieści się w granicach kultury jak i tradycji, nie jest niczym złym ani niestosownym. Nawet jeżeli chodzi o tańce to oczywiście się zdarzają.

 

Dekoracje

Dekoracje jakie na chrzciny zapewnia nasza Sala weselna to oczywiście przywieszki, określane często jako obrusy do ziemi w uniwersalnym białym kolorze. Są one wykończone zgodnie z najnowszymi trendami panującymi teraz w modzie. Wykańczamy je w kolorze odpowiednim do tego, czy Państwa dziecko jest chłopcem czy dziewczynką. Przez środek stołu puszczamy dekorację z materiału różowego lub niebieskiego. Dobieramy odpowiednie serwetki i dodajemy baloniki w tym samym kolorze. Oczywiście jeżeli komuś nie pozwala estetyka, baloniki i materiały nie zostaną dodane. W niedalekiej przyszłości będziemy pracowali nad pokrowcami w kolorze różowym i niebieskim. Na razie dysponujemy białymi i pomarańczowymi, które w razie chęci wyrażonej z Państwa strony chętnie sprezentujemy. Jednak nie namawiamy na siłę, ponieważ po pierwsze często dzieci niszczą pokrowce, po drugie nasze krzesła są nowe i eleganckie. Jeszcze chwilę należy poświęcić serwetkom, jeżeli zajdzie potrzeba możemy oczywiście udostępnić Państwu serwetki z materiału w kolorze białym lub zaproponować serwetki z fizeliny, najbardziej eleganckie i pięknie wyglądające. Będące złudzeniem materiału jednak są one jednorazowe więc w pełni higieniczne i neutralne dla organizmu.

Obsługa

Należało by przejść do menu, czyli tego, co generalnie jest istotą naszej pracy w Sali weselej Polna Róża. To głównie dwa elementy są z punktu widzenia nas najważniejsze. Po pierwsze jedzenie, po drugie obsługa. Jeżeli chodzi o obsługę to staramy się żeby nie była sztywna i ograniczona do wykonywania własnych obowiązków, tylko żeby służyła pomocą i umilała gościom gościnę. Fachowość jest potrzebna, jednak doświadczenie często uczy, że goście potrzebują nie sztywnej obsługi tylko kogoś kto często pomoże, podpowie a nawet w cudzysłowiu będzie miał baczenie na dzieci. Docenią Państwo nasze podejście w trakcie imprezy.

Menu

Jeżeli chodzi o jedzenie to proponujemy trzy podstawowe warianty. Wariant pierwszy to menu w cenie sześćdziesiąt złotych. Idealne na krótki obiad lub na imprezę o ograniczonym budżecie. Menu stworzone po to, żeby osoby które nie chcą lub nie mają warunków do organizacji imprezy w domu, mogły powierzyć imprezę z okazji chrzcin lokalowi. W ten sposób odwdzięczą się gościom za przybycie nie nadwyrężając domowego budżetu. Na początek dostają Państwo zupę, potem dania główne na talerzach lub półmiskach. Z reguły polecamy opcję półmiskową, ponieważ goście mają możliwość próbowania dań co często jak pokazuje praktyka jest popularnym i wygodnym rozwiązaniem. Po daniach głównych wniesione zostają ciasta domowe, serniki w dwóch rodzajach krakowski i sernik z makiem, szarlotka domowa z jabłkami zagęszczonymi budyniem waniliowym z przepisu babci, ciasto jogurtowe "biała dama", metrowiec z polewą z czekolady z orzechami oraz kilka innych do wyboru. Do dyspozycji gości są napoje gorące w postaci kawy, herbaty. W zasadzie taki pełen obiad to propozycja, która zapewni każdemu możliwość najedzenia się do syta.

Jednak dla osób mających do dyspozycji nieco większy budżet proponujemy opcję standardową, z pięcioma przystawkami, które sami Państwo wybieracie i daniem na koniec imprezy. Cena takiego zestawu to raptem 80 złotych, plus obsługa i alkohol + napoje zimne we własnym zakresie. Cena za obsługę to sto pięćdziesiąt złotych za osobę. Menu powyższe wystarczy na bardzo fajną uroczystość.

Dla najbardziej wymagających lub dla osób które szykują dłuższą imprezę, z reguły dla większej ilości osób proponujemy menu za sto dwadzieścia złotych. Zawiera pięć dań gorących obsługę i więcej przystawek zimnych. Menu to jest ciekawą formą wystawnego przyjęcia a wręcz imprezy z okazji chrzcin.

Komfort i wygoda

W "Sali Weselnej Polna Róża" zorganizujemy chrzciny takie, jak Państwo sobie wymarzą. Charakter imprezy ustalimy podczas długiej rozmowy na temat Państwa gustów i pomysłów. Postaramy się dopasować możliwie jak najbardziej do Państwa i Państwa gości. Z dodatkowych opcji oprócz wyżej wspominanego DJ proponujemy jeszcze czekoladę na gorąco, deser lodowy, szarlotkę z lodami i bitą śmietaną, ponadto fontannę z czekolady, dekoracje balonowe. Na Państwa życzenie wykonamy dekoracje takie, jak sobie Państwo wymyślą. Mamy nadzieje że dadzą nam Państwo szansę na organizacje chrzcin swojego dziecka a sobie i swoim gościom możliwość komfortu i wygody, jakie daje uczestnictwo w organizowanych przez nas imprezach.

Zapraszamy na chrzciny do Sali weselnej Warszawa "Polna Róża".