Home Artykuły Dom Weselny, Warszawa (okolice)

 

Wesele

`   Wesele Legionowo Witamy w Polnej Różysali weselnej...

 

Komunie 2017

Serdecznie zapraszamy Wszystkich którzy szukają dobrego l...

 

Chrzciny

 Chrzciny pod Legionowem Łajski ulica Polna 11.   "C...

 

Catering

Catering.Z przyjemnością podejmiemy się organizacji imp...

Dom Weselny, Warszawa (okolice)

Email Drukuj

"Polna Róża" to lokal który powstał z pasji i potrzeby serca. Ponieważ gastronomia jest naszym światem…

Rozpoczęliśmy działalność w 2011 roku. Lokal stosunkowo młody, ale jego powstanie poprzedziło kilkanaście lat doświadczeń w warszawskich restauracjach i hotelach. Od kilkugwiazdkowych, po małe i mniej znane. Od typowych restauracji i stołówek, po olbrzymie imprezy masowe w ekskluzywnych obiektach. Każde miejsce miało swoją duszę i historię, a sala Polna Róża to wynik tego, fuzja tych pięknych wspomnień i niezapomnianych chwil.

Wesela

Naszym podstawowym zadaniem jest organizacja wesel. Piękna tradycja znana na całym świecie i obchodzona na wiele sposobów. Łączy ją jednak radość i chęć dzielenia się swoim szczęściem z rodziną, przyjaciółmi i osobami najbliższymi. W Polsce zwyczaj wywodzący się ze wsi. Urządzano huczne i znakomite zabawy o niezapomnianym klimacie. Urządzano je w stodołach, później remizach. W miastach pojęcie wesel kojarzyło się ze spokojną uroczystością i obiadem w gronie rodziny, porównywanym z dzisiejszymi obiadami weselnymi. Potem w miastach wesela po woli wchodziły na salony, ewoluując i zmieniając się. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem były hotele. Jednak hotel, niesie za sobą pewne niedogodności ze względu na swoje przeznaczenie i łączenie imprez. Wiele osób szukało innych rozwiązań. Restauracje weselne były ciekawą, ale również dyskusyjną odpowiedzią. Powstały więc lokale w typie domów weselnych.

Dom weselny to miejsce powstałe po to żeby organizować wesela, a w drugiej kolejności zajmować się innymi imprezami. W domach weselnych można oczywiście zorganizować imieniny, osiemnastkę, urodziny, kmunię, chrzciny, konsolację, catering, imprezę firmową, imprezę integracyjną, kolacją uroczystą, obiad weselny i wszystkie inne bale i imprezy. Jednak wyjściowo chodzi o wesela, więc dom weselny musi być odpowiednio duży. W Polnej Róży organizujemy wesela od 40 do 160 osób. Robimy to dzięki rozwiązaniom technicznym, które to umożliwiają. Konstrukcja dachu opera się na technologii dźwigarów, która umożliwiła rezygnację z podpór na sali zwanych filarami. To zapewnia ustawność sali. Przy małych imprezach zmniejszamy ją ustawieniem stołów, ustawiając je szeroko w dwa rzędy. Niekiedy nawet zestawiamy szeroki stół z dwóch rzędów stołów. Sposobów jest wiele.

Polna Róża

W naszej Sali czy jak ktoś woli Domu weselnym zorganizujemy wygodną imprezę na 40 jak i 160 osób. Żeby goście czuli się dobrze i komfortowo, posiadamy klimatyzację i wentylację. Dodatkowo Dom weselny Polna Róża posiada własną stałą dekorację materiałową za którą nie pobieramy dodatkowych profitów. Oczywiście każdy ma swoje wizje i może ją zmienić we łasym zakresie. Żeby przyjęcie weselne w naszym obiekcie było jeszcze lepiej wspominane, posiadamy jak przystało na wieś, ogród w wiejskim stonowanym i wpisującym się w miejską faunę i florę stylu. Mamy w nim gatunki sosen i brzóz rosnących w tej okolicy od wieków, oraz takie które zostały dodane przez nas dla ożywienia kolorystyki. Np. gatunki brzozy czy klony czerwono listne. Posiadamy gatunki pelargonii i róż, ogrodowych jak i dzikich polnych od których nasz dom weselny zaczerpnął swoją nazwę. Polna róża właśnie to kwiat dziki, silny i dumny, a do takich tradycji wytrwałości i siły nawiązujemy. Ogrodnictwo to jedno z naszych hobby, więc dostarcza nam mnóstwa radości. Mamy nadzieję że nasz ogród, który zmienia się każdego dnia przypadnie Państwu do gustu. Staraliśmy się, żeby nie kontrastował z okolicą tylko uwydatniał jej zalety. W okolicy mamy piękne lasy liściasto-iglaste, pola nieuprawne, łąki, stadninę koni, a w dalszej perspektywie Zalew Zegrzyński.

Lokalizacja

Okolica pozwala się nacieszyć pięknem, ponieważ jedyni nasi obecni sąsiedzi to sarny i zające. Nie graniczymy ani z żadną trasą przelotową, ani nie mamy sąsiadów w bliskiej okolicy. Mieścimy się kilkanaście kilometrów od Warszawy, a można się u nas poczuć jak w innym spokojniejszym świecie. Posiadamy łatwe połączenie drogowe z miejscowością Łajski, Wieliszew, Nowy Dwór, Warszawa, Zegrze, Rembertów, Jabłonna i oczywiście Legionowo. Wszystkich zamieszkujących powyższe miejscowości oraz oczywiście wszystkich innych zapraszamy do Domu weselnego Polna Róża na imprezy.

Imprezy

Oprócz oczywiście wesel, komunii i imprez firmowych bardzo lubimy organizować chrzciny i zawsze mamy ciekawą propozycję dla młodych rodziców. Organizujemy również sylwestra i bale andrzejkowe i karnawałowe. Nasz pomysł na rok 2011 to bal przebierańców, w tym roku pójdziemy w podobną stronę jednak postaramy się czymś zaskoczyć. Nasze imprezy to świetna zabawa w dobrej atmosferze oraz przy dużych ilościach domowego, dobrego jedzenia.

Od samego początku staramy się ewoluować i zmieniać tak by zyskiwać zwolenników i gości dzięki swojej oryginalności, fachowemu podejściu oraz oczywiście kuchni na wysokim poziomie. Dziękujemy osobom, które doceniają naszą pracę i polecają nas swoim znajomym. Dziękujemy również znajomym z gastronomi, którzy nam pomagają i wspierają nas.

Jedzenie

Dom Weselny to oczywiście również jedzenie, czynnik niesamowicie ważny, ponieważ mający nieopisany wpływ na nastroje i humory gości. Oczywiście czynnik ten nie przeważy, nie jest tak istotny jak relacje między gośćmi, jednak jest tym, na który mamy wpływ bezpośredni. Poza tym jest to pewnego rodzaju wyścig w którym wszystkie domy weselne, sale bankietowe i restauracje borą udział. Pomijam udział w tej batalii hoteli ponieważ zróżnicowanie rynku wymogło na hotelach zupełnie inny styl niż ten preferowany w domach weselnych. Hotele to kuchnia bardziej szczegółowa innowacyjna, nowoczesna i zapatrzona na modę, a porcje serwowane w hotelach są dużo mniejsze. Jedzenie w domach weselnych kojarzy się z posiłkiem obfitym i do syta. Elegancja zaserwowania dań oczywiście, estetyka jak najbardziej, ale jednak treść przeważa nad formą w odróżnieniu od hoteli, które często na siłę próbują być modne i efekt często jest odwrotny do zamierzonego.

W Domu weselnym Polna Róża nie uciekamy od innowacyjności, jednak staramy się kultywować kuchnię weselną, w dużej mierze kuchnię polską. Wpływy kuchni świata występują również. Polecamy dania meksykańskie, azjatyckie, tajlandzkie, hiszpańskie, a również włoskie i amerykańskie. Posiadany w ofercie dania kuchni wegetariańskiej, pozbawionej mięsa, wegańskiej - pozbawionej mięsa, jaj, produktów mlecznych czyli wszystkich mających pochodzenie zwierzęce. Są również serwowane dania kuchni ekologicznej powstającej z Eko produktów. Szanujemy przekonania naszych gości. Mamy również wersję menu w wariancie bez wieprzowiny, w której nawet żelatyna używana do dań w galarecie jest wołowa.

Mamy wiele dobrych dań z ryb: ryby faszerowane, ryby w galarecie zalewane w całości na lustrach, ryby suszone, wędzone i oczywiście smażone w wielu gatunkach. Oczywiście nie brakuje śledzia i łososia wędzonego a jeżeli ktoś sobie życzy to flądry wędzonej i węgorza. Oczywiście kawior na jajach lub jaja w sosie kawiorowym czy sałatka z krewetek również znajduje się wśród dań które możemy zaproponować szanownym gościom.

Posiadamy wiele dań w galarecie takich jak rolady z piersi kaczki, kurczaka faszerowane mięsem suszonym na słońcu pomidorkiem włoskim, czy szpinakiem doprawionym sosem beszamel. Są rolady z karkówki z grzybami, z polędwiczki z wiśniami, schab ze śliwką, myśliwski w miodzie i czosnku. Rolady z indyczej piersi z konfiturą z Polnej Róży, indyk po dworsku faszerowany pasztetem i dekorowany owocami sezonowymi oraz wonnymi ziołami z wiejskiego ogrodu. Przygotowujemy tymbalik czyli galaretkę z nóżek z czosnkiem i majerankiem, tymbalik z piersi kurczaka, rybny a nawet warzywny z jajkiem.

Nasza garmażerka jest bardzo starannie przygotowywana i dekorowana jest ona ważnym elementem naszej działalności a dla nas hobby i jej udoskonalanie sprawia nam olbrzymią radość.

Jako pasjonaci staramy się zaskakiwać i proponować rozwiązania trochę mniej znane, a bardzo często wręcz autorskie. Gorąco polecamy naszą potrawkę z kurczaka i papryki w pomidorach. Jest ona przygotowywana ze specjalnie marynowanego kurczaka w ziołach i czosnku co nadaje smak a poza tym aromat. Kurczak jest obsmażany na oliwie tymiankowej i duszony w sosie z pelati, bazylii i cebuli z papryką kolorową. Podawany z makaronem w kokilce z odrobiną śmietany i ostrej papryki. Polecamy go jako zamiennik dla strogonoffa. Naszym gościom serwujemy często eskalop indyczy w sosie żurawinowym z prażonym na miodzie jabłkiem ze skurką. Składniki nie są niczym nowym, jednak połączenie jest nietuzinkowe i przede wszystkim smaczne i soczyste.

Nasza kucznia to również tradycja. Gotujemy pyszne bigosy i żury, pierogi i krokiety. Wiele zup typowo polskich jak grochówka na wędzonce. Rosoły królewskie z mięsem bażanta. Na zimno schab po warszawsku i nóżki w galarecie. Dań mamy mnóstwo a temat kuchni to dla nas temat rzeka.

Współpracownicy

Istotnym elementem domów weselnych są współpracownicy. Jako firma poważna staramy się wybierać osoby pasujące do naszej koncepcji. Oprócz znajomości fachu obsługa musi być elastyczna i dostosowywać się do klientów i sytuacji. W wielu sytuacjach ratuje to imprezę, jeżeli są jakieś drobne spory nawet między gośćmi. Doświadczenie personelu często pomaga wyjść z kłopotliwych sytuacji naszym gościom. Dlatego staramy się tak dobierać i kierować kadrą, żeby każdy z personelu miał świadomość że gośćmi są ludzie i niekiedy sztywną fachowość trzeba zastąpić wyrozumiałością czy radą tak by dla gości być wsparciem a niekiedy również przewodnikiem.

Zapraszamy

Podsumowując dom weselny Polna Róża to miejsce idealne na Państwa imprezę taką jak:

  • wesele - organizujemy wesela od 40 do 160 osób w kilku wariantach cenowych,
  • obiad weselny - skromniejsza forma przyjęcia z mniejszą ilością jedzenia trwająca kilka godzin,
  • bankiet weselny - elegantsze przyjęcie często kojarzone z bufetem i okrągłymi stołami,
  • komunia - przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej,
  • chrzciny - uroczystość z okazji chrztu Państwa pociechy,
  • catering - z radością wykonany zlecenie w Państwa domu lub firmie,
  • bal - organizujemy bale firmowe i prywatne.

Zapraszamy do Polnej Róży, lokalu będącego nowoczesną wersją domu weselnego.