Home Artykuły Bankiet (sala bankietowa, mazowieckie)

 

Wesele

`   Wesele Legionowo Witamy w Polnej Różysali weselnej...

 

Komunie 2017

Serdecznie zapraszamy Wszystkich którzy szukają dobrego l...

 

Chrzciny

 Chrzciny pod Legionowem Łajski ulica Polna 11.   "C...

 

Catering

Catering.Z przyjemnością podejmiemy się organizacji imp...

Bankiet (sala bankietowa, mazowieckie)

Email Drukuj

Wesele - bankiet czy biesiada.

Każdy kto organizuje wesele swoich marzeń opiera się swoich doświadczeniach i przemyśleniach. Podczas przygotowań trzeba sobie odpowiedzieć na całą masę pytań dotyczących formy przyjęcia. Dawniej wesele było tradycyjną huczną biesiadą z masą jadła, alkoholu i olbrzymią ilością gości. Dzisiaj, ze względu na gusta i finanse przybiera często różne formy, od obiadów weselnych do balów weselnych. Pojęcie zarówno biesiady jak i balu jest oczywiście subiektywne. Natomiast na ogół każdy ma podobne skojarzenia.

Biesiada

Biesiada to pomysł w stylu tradycyjnym. Świetnie przyjmą się tu długie stoły i mnóstwo posiłków. Nasza oferta zawiera od 5 do 7 dań gorących. Oczywiście nie jest tak, że im więcej tym lepiej. Natomiast lata doświadczeń i obserwacji pozwalają na dostosowanie dań gorących tak, aby niezależnie od ilości były przez gości jedzone z apetytem i smakiem. Przy siedmiu daniach, dania będą mniejsze i każde kolejne będzie niespodzianką. Można pozwolić sobie na jakieś drobne eksperymenty ponieważ jeżeli jedno z dań proponowanych nie będzie komuś smakowało, to za moment serwowane będzie inne. Można tutaj zaproponować specjały śródziemnomorskie lub kuchni funky, czyli nowatorstwa doprawianego radością gotowania lub jakimś ciekawym niecodziennym połączeniem. Dobrze przyjęte będą dania skromne, ponieważ nie sposób zjeść obfitych dań w dużej ilości dań zimnych i torty. A zawsze zależy nam żeby goście popróbowali naszych specjałów.

Podczas tego rodzaju imprez nie może zabraknąć również dań typowo polskich takich jak schabowy czy pierogi lub kopytka. Są one smaczne uwielbiane przez starszych uczestników imprez. W naszym lokalu przyrządzamy je sami co wpływa na ich jakość. Nieodłączną częścią tradycji jest tort. Nie polecamy tortów zbyt udziwnionych ponieważ powinien on być do zjedzenia dla wszystkich. Zazwyczaj proponujemy śmietanowy z wiśnią lub czarną porzeczką.

Nasze torty są pyszne i produkowane na naturalnych składnikach, w oparciu o tradycyjne receptury. Również nasze ciasta to domowe smaki kojarzone z dzieciństwa. Wszyscy nasi goście docenią smak naszej kuchni opierający się na ziołach i przyprawach naturalnych. W naszych kompozycjach wystrzegamy się chemii tam gdzie to możliwe a tam gdzie musi zostać użyta zostaje użyte minimum. W naszym menu nie uwzględniamy napojów zimnych. Ponieważ goście sami mogą zdecydować jakie napoje kupią i ile. To co zostanie mogą zabrać. Więc nie ma sztucznego limitu niemożliwego do weryfikacji dla gości. Podobnie jest z alkoholem.Sala Polna Róża dysponuje zapleczem z lodówką, która jest do dyspozycji gości. Takie rozwiązanie jest komfortowe i dla gości i dla personelu.

Wesele z pięcioma daniami gorącymi nie będzie gorsze, natomiast tutaj dania zwłaszcza główne będą musiały być mniej wyszukane i bardziej takie, które jedzą prawie wszyscy. Zazwyczaj polecamy eskalop indyczy w sosie z borówek, zrazy staropolskie w sosie pieczarkowym, kotlety schabowe, udko z kurczaka z farszem mięsnym. A zupy to oczywiście rosół, pomidorowa, pomidorowa z ziołami włoskimi, krem z pieczarek, krem z grzybów, gulaszowa typy bogracz, solianka, flaki, flaki warszawskie z pulpecikami, zupa brokułowa. Potrawki takie jak potrawka węgierska, potrawka z kurczaka, gulasz wiejski z grzybami, kurczak z pieczarkami w śmietanie. Dania zimne takie jak nóżki i galaretki z kurczaka, śledzie i ryby faszerowane, wędzone, wędliny dworskie, wędliny domowe, schaby w po warszawsku, schaby ze śliwką, rolady z drobiu i wieprzowiny, sałatki .

Bankiet

Bankiet - ekskluzywne przyjęcie, gdzie dobry gust góruje nad ilością oraz formą. Mniejsze i bardzo wyszukane potrawy, świetnie sprawdzą się nowości nawet sushi. Świetnie będzie pasował francuski Serwis i rozwiązania bufetowe. Przystaweczki eleganckie i wyszukane i wykwintnym bufecie. Pięknie wkomponują się nowoczesne propozycje cukiernicze z dwukolorowego marcepanu i dwukolorowych balonów. Nieco gorzej fontanny z czekolady i bar z alkoholem.

Bankiet wymaga elegancji więc nie będzie wypadało stawiać napoi gazowanych w stołach, ponieważ mają się nijak do posiłku eleganckiego. Dodatki takie jak bańki z piany również ciekawie urozmaicą całość. Modne i pięknie wyglądające stoły również w komponują się w całość. Są one modne ale niepraktyczne jednak bankiet to zagadnienie, które pozwoli sprawdzić się okrągłym stołom. Tutaj można zaproponować kolorowe alkohole i dobre wina lub pokusić się o brak alkoholu. Wódka do bankietu pasowała będzie słabiej.

Czy można znaleźć złoty środek między bankietem i biesiadą? Brzmi to dość prowokacyjnie jednak wydawać by się mogło że współczesne wesela to właśnie swoista fuzja, która w pewnym sensie łączy te dwa skrajne pojęcia. Z jednej strony elegancja i szyk, nowe trendy a z drugiej stare i sprawdzone tradycyjne rozwiązania. Tutaj oba zagadnienia łączą się w kształt który jest lepiej bądź gorzej w stanie wchłonąć każde rozwiązanie. Tutaj wedle gustu zastosowanie znajdzie i stół wiejski i fontanna z czekolady. Tutaj wkomponują się rozwiązania półmiskowe i bufetowe. A nawet jeżeli coś będzie kiczem czy tandetą to w zasadzie też nie będzie problemem pod warunkiem że podoba się parze młodej.

Wesele to piękna impreza jeżeli zrozumiemy że nie dodatki są tu najważniejsze tylko miłość dwojga ludzi, którzy swoją radość ogłaszają w gronie najbliższych m osób.

Nietypowe pomysły na wesele.

Często podczas organizacji wesel nie można nie mieć wrażenia że coś musi być lub być nie może ze względu na tradycje. Tradycja jest niezmiernie istotna jednak nie miejmy wrażenia że nasza impreza musi być taka a nie inna. To młode pary decydują i zapraszają gości. Młode pary mają się czuć dobrze i pamiętać swoje wesele jako wymarzone, ponieważ to ich dzień.

W naszej gestii leży kwestia jedzenia i obsługi. Zawsze staramy się wykonać swoje zadanie dobrze i jak najlepiej. Przykładamy uwagę do jakości produktów i przypraw. Oryginalności i wielkości porcji. Czasami względy religijne lub moralne zabraniają stosowania w potrawach wieprzowiny lub mięsa w ogóle. Posiadamy w naszej ofercie menu potrawy które opierają się na daniach z kurczaka lub warzywach. Więc nie będzie to dla nas problemem. Jeżeli na imprezie są weganie, wegetarianie lub osoby na specjalnej diecie przygotujemy dla nich z przyjemnością danie które będą mogli zjeść. Będzie to dla nas przyjemność ponieważ dbamy o komfort naszych klientów. W ofercie posiadamy sery, ryby wędzone, surowe, smażone, dania z warzyw również polskie tradycyjne jak i światowe. Wzorujemy się na kuchni śródziemnomorskiej i światowej. Posiadamy również propozycje autorskie.

Państwa impreza w lokalu Sala weselna Polna Róża będzie niezapomniana i wyjątkowa. Zapraszamy.